Cele mai citite stiri

Ultimele cautari

VIDEO Prima infrangere din istoria clublui pe noua arena » Atletico Madrid mai poate rata un obiectiv

publicat 2018-01-17 23:15:06 (Gazeta-Sporturilor)
VIDEO Prima infrangere din istoria clublui pe noua arena » Atletico Madrid mai poate rata un obiectiv Atletico Madrid a pierdut mansa tur a sferturilor Cupei Spaniei, scor 1-2, contra Sevillei, fiind prima înfrângere suferita într-o competitie interna pe noua arena, Wanda Metropolitano. Diego Costa a deschis scorul pentru formatia lui Diego Simeone, în minutul 73 al... ...continuare.

VIDEO Prima infrangere din istoria clublui pe noua arena » Atletico mai poate rata un obiectiv

publicat 2018-01-17 23:00:04 (Gazeta-Sporturilor)
VIDEO Prima infrangere din istoria clublui pe noua arena » Atletico mai poate rata un obiectiv Atletico Madrid a pierdut mansa tur a sferturilor Cupei Spaniei, scor 1-2, contra Sevilliei, fiind prima înfrângere suferita într-o competitie interna pe noua arena, Wanda Metropolitano. Diego Costa a deschis scorul pentru formatia lui Diego Simeone, în minutul 73 al... ...continuare.

Reactie incredibila! Mai multi sportivi s-au dat bolnavi cand au aflat ca vor fi testati anti-doping

publicat 2018-01-17 22:30:04 (Gazeta-Sporturilor)
Reactie incredibila! Mai multi sportivi s-au dat bolnavi cand au aflat ca vor fi testati anti-doping 36 de atleti rusi care participau la o competitie regionala organizata în orasul Irkutsk s-au îmbolnavit brusc când au aflat ca vor fi testati anti-doping. Site-ul championat.com scrie ca 11 seniori si 25 de sportivi sub 23 de ani n-au mai vrut sa participe la un concurs pe... ...continuare.

VIDEO Tatarusanu a comis-o in ultimul minut al meciului lui Nantes! Toata lumea si-a amintit de faza hilara din meciul cu PSG

VIDEO Tatarusanu a comis-o in ultimul minut al meciului lui Nantes! Toata lumea si-a amintit de faza hilara din meciul cu PSG Nantes a terminat la egalitate, scor 1-1, în deplasarea de la Toulouse, golul gazdelor venind la ultima actiune a jocului, dintr-un penalty controversat.  Claudio Ranieri a gândit perfect jocul de la Toulouse. Nantes a deschis rapid scorul, în minutul 19, prin Krhin, apoi... ...continuare.

Zidane nu-si poate imagina Realul fara Cristiano Ronaldo » "Clubul si fanii il iubesc" + Ce spune francezul despre o plecare de pe banca tehnica

publicat 2018-01-17 22:15:06 (Gazeta-Sporturilor)
Zidane nu-si poate imagina Realul fara Cristiano Ronaldo » Desi relatiile dintre Cristiano Ronaldo si conducerea lui Real Madrid s-au racit, existând si zvonuri ca portughezul ar putea pleca de pe "Santiago Bernabeu" la vara, Zinedine Zidane (45 ani) l-a asigurat pe numarul 7 al galacticilor de tot sprijinul sau. ”Nu îmi pot... ...continuare.

S-a aflat verdictul in cazul jucatorului lui Liverpool care si-a agresat iubita pe strada

S-a aflat verdictul in cazul jucatorului lui Liverpool care si-a agresat iubita pe strada Fundasul lui Liverpool, Jon Flanagan, a fost condamnat la un an de munca în folosul comunitatii si 40 de ore de lucru fara plata. Flanagan si-a agresat iubita, pe Rachel Wall, în centrul orasului Liverpool, anul trecut pe 22 decembrie. La putin timp dupa fapta savârsita,... ...continuare.

United poate pierde gratis un superfotbalist » Cluburi din Serie A si La Liga sunt interesate de el

United poate pierde gratis un superfotbalist » Cluburi din Serie A si La Liga sunt interesate de el Juan Mata (29 ani) ar putea pleca liber de contract de la Manchester United în aceasta vara, potrivit jurnalistilor de la ESPN. Actuala întelegere expira la finalul sezonului, iar formatia de pe Old Trafford înca nu a activat clauza pentru prelungirea contractului pe înca... ...continuare.

CFR Cluj a castigat categoric primul amical al iernii » Costache a marcat primul gol in tricoul visiniu

publicat 2018-01-17 22:00:07 (Gazeta-Sporturilor)
CFR Cluj a castigat categoric primul amical al iernii » Costache a marcat primul gol in tricoul visiniu CFR Cluj a câstigat categoric primul amical al iernii, scor 4-0, împotriva formatiei de liga 4-a din Spania, Castellon. Dan Petrescu l-a trimis în teren din primul minut pe George Țucudean, semn ca fostul jucator al Viitorului si-a câstigat postul de titular. Golurile... ...continuare.

Astra a transferat un golgeter: "Echipa noastra se intareste"

Astra a transferat un golgeter: Astra a bifat al treilea transfer din aceasta iarna! Giurgiuvenii l-au adus pe tânarul Vlad Mihai Barbulescu, 21 de ani. "Echipa noastra se întareste la capitolul Under 21, unde sta tot mai bine, Vlad Barbulescu fiind ultimul transfer oficial al formatiei noastre. Jucator de profil... ...continuare.

Adversara Simonei Halep isi recunoaste inferioritatea in fata romancei: "Mai am mult de muncit"

publicat 2018-01-17 21:45:05 (Gazeta-Sporturilor)
Adversara Simonei Halep isi recunoaste inferioritatea in fata romancei: Eugenie Bouchard o va întâlni pe Simona Halep în turul doi de la Australian Open si recunoaste ca jucatoarea noastra porneste ca favorita în fata ei. "Este întotdeauna o provocare sa joci contra celor mai valoroase jucatoare din circuit, va fi o sansa buna de a-mi... ...continuare.