Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri

Ultimele cautari

Doi romani au fost prezenti la ceremonia de deschidere a Campionatului Mondial din Rusia

publicat 2018-06-14 20:45:15 (Gazeta Sporturilor)

Doi romani au fost prezenti la ceremonia de deschidere a Campionatului Mondial din Rusia Sub privirile brazilianului Ronaldo, ale lui Casillas si fanilor îmbracati în Ivan cel Groaznic, rusii au spart sampania unei luni pline de fotbal, dupa victoria în fata Arabiei Saudite, scor 5-0. În anii '90 si la începutul secolului XXI, copiii din Rusia se dadeau în vânt dupa Diskoteka Avaria. Casetofoanele ieseau din uz pe "Disko superstar", "Pei pivo" si "Novogodnaia", iar tenesii se rupeau pe "Opa, Opa, Amerika, Evropa!". ...

citeste mai mult...
Alte stiri de la Gazeta Sporturilor:
VIDEO + FOTO Luka Modric, prestatie galactica in victoria cu Argentina » Recordurile batute si cele doua momente de geniu
MM abia astepta! Oficialul FCSB l-a taxat pe Messi dupa umilinta Argentinei
Oficial: e cel mai slab inceput de Mondial din istoria Argentinei! Un alt record rusinos egalat de nationala lui Messi
EXCLUSIV Achizitie la Astra: a semnat un fost campion cu Viitorul, cotat la un milion de euro
EXCLUSIV Lovitura data de Astra: a transferat un campion al Romaniei
VIDEO+FOTO Gafa Mondialului! Cadoul facut croatilor de portarul Argentinei in minutul 53
Uluitor! N-a atins deloc mingea in ultimele 21 de minute ale primei reprize din Argentina - Croatia!
Maradona a avut dreptate! Statistica socanta pentru o vedeta a Argentinei in prima repriza contra Croatiei
Maria Sharapova atacata dupa ultima campanie marca WTA: "Chiar nu aveti limite?! E rusinos"
FOTO Gestul lui Messi care i-a speriat pe fani: "De ce a facut asta? Nu e un semn bun"
VIDEO+FOTO "Te iubesc, dar sunt un nenorocit" » Maradona-show la oficiala!
Le-a facut pretul lui Baluta si Mitrita: "Cu siguranta le-ar da drumul, la banii astia"
VIDEO "Te iubesc, dar sunt un nenorocit" » Maradona-show la oficiala!
Piturca l-a anuntat pe Becali cat vor oltenii pe vedetele lor: "Cu siguranta le-ar da drumul asa"
FOTO Disperarea lui Guerrero » Capitanul peruanilor a iesit de pe teren in lacrimi, dupa meciul horror cu Franta