Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri

Ultimele cautari

Victoria carierei pentru Marius Copil » S-a calificat in sferturi la Basel dupa un meci URIAȘ cu un fost numar 3 ATP

publicat 2018-10-25 01:00:07 (Gazeta Sporturilor)

Victoria carierei pentru Marius Copil » S-a calificat in sferturi la Basel dupa un meci URIAȘ cu un fost numar 3 ATP Marius Copil, 28 de ani, 93 ATP, a reusit miercuri seara cea mai prestigioasa victorie a carierei. Românul s-a calificat în sferturi la turneul ATP 500 de la Basel dupa victoria în doua seturi reusita în fata croatului Marin Cilic, 6 ATP, scor 7-5, 7-6 (2), dupa un meci care a durat o ora si 51 de minute. Copil a facut unul dintre cele mai bune meciuri din ultimii ani. ...

citeste mai mult...
Alte stiri de la Gazeta Sporturilor:
GSP LIVE // VIDEO Dinamo - Foresta 4-5 nu e momentul favorit din cariera lui "Magiun" Barbu: "M-am razbunat pe ei"
GSP LIVE // VIDEO Denis Alibec ar incurca-o daca el s-ar intoarce la Astra: "I-as zice: «du-te, ba, fratioare si fa altceva!»"
IMAGINILE ZILEI Asta e ultima in Liga 1! Schimbare de antrenori in direct la conferinta: "Bafta, Costele! Te pup, Liviu!" :D
ULTIMA ORA Probleme mari pentru Contra » Un om de baza din atac s-a accidentat la antrenamentul de azi si are sanse mici sa joace cu Lituania
Ciprian Tatarusanu a gasit solutia pentru gazonul de pe Arena Nationala: "Dinamo - FCSB s-a jucat ca la Mamaia"
GSP LIVE // VIDEO "Magiun" Barbu i-a comparat pe Gica Hagi si fiul lui: "Pe Ianis il asculta mingea, dar..."
GSP LIVE // VIDEO "Magiun" Barbu, comparatie obiectiva intre Gica si Ianis Hagi » Cine a iesit pe "plus"
Nicolae Dica ii raspunde lui Gica Hagi: "Cate goluri a dat el la Viitorul in Europa?"
Guardiola traieste periculos: "Puteti sa ma suspendati cat vreti! O fac pentru ca oameni curajosi stau acum dupa gratii"
Tensiuni inainte de Poli Iasi - FCSB: jucatorii au ramas neplatiti! » "Are careva tupeu sa ma ia la intrebari?!"
Un star al Croatiei i-a injurat pe spanioli in vestiar: "Le-am aratat ca avem oua mai mari ca ale lor. Sunt o adunatura de jigodii!"
Brandul FCSB l-a convins » Gigi Becali poate sa-l aduca pe titularul nationalei U21: "Ma motiveaza si mai tare"
Brandul FCSB l-a convins » Gigi Becali, aproape sa aduca un titular al nationalei U21: "Ma motiveaza, e una dintre cele mai bune echipe"